Ludzie, którzy tworzą PHZ zdobyli wiele nagród nie tylko za wybitne osiągnięcia sportowe, ale również za ludzką postawę i niesienie pomocy w najcięższych warunkach. Z tego jesteśmy najbardziej dumni!
Docenili nas

Nagroda American Alpine Club za akcję ratunkową pod Nanga Parbat dla Adama Bieleckiego, Denisa Urubki, Jarosława Botora i Piotra Tomali
Nagroda imienia Davida A. Sowlesa przyznawana jest nieregularnie od 1981 roku. Wyróżnieni zostają nią himalaiści, którzy poświęcili własne cele i wykazali się bezinteresownością. Bielecki, Urubko, Tomala oraz Botor odebrali statuetki na gali, która odbyła się w San Francisco w dniach 8-10 marca. Akcja polskich himalaistów wpisała się w historię himalaizmu.

Nagroda Spirit of Mountaineering Commendation od British Alpine Club
Najstarsza na świecie organizacja zrzeszająca środowisko górskie – brytyjski Alpine Club – przyznała nagrodę Spirit of Mountaineering Commendation Adamowi Bieleckiemu, Denisowi Urubko, Piotrowi Tomali i Jarosławowi Botorowi za uratowanie Francuzki Elizabeth Revol oraz próbę ratowania Tomasza Mackiewicza. W styczniu Denis Urubko i Adam Bielecki sprowadzili Francuzkę Elizabeth Revol ze zbocza Nanga Parbat. Pomagali im Piotr Tomala i Jarosław Botor.
Nagroda została wręczona w czasie XXIII Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju

National Geographic "Adventurers of the year" dla Adama Bieleckiego i Denisa Urubko.
Słynny "National Geographic" wyróżnił Adama Bieleckiego i Denisa Urubko w kategorii "Adventurers of the Year 2019" za uratowanie Francuzki Elizabeth Revol oraz próbę ratowania Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku. Dziennikarze uznali ich wyczyn za heroiczny.
"Dokonali niemożliwego" - uzasadniono.

Polski alpinista Krzysztof Wielicki wraz z Reinholdem Messnerem odebrali prestiżową Nagrodę Księżnej Asturii, popularnie nazywaną hiszpańskim Noblem.
Duet najlepszych na świecie himalaistów otrzymał statuetki w kategorii sportowej. Krzysztof Wielicki i Reinhold Messner są pierwszymi alpinistami, którym przyznano to wyróżnienie. Wielicki jest też pierwszym Polakiem, którego doceniono w kategorii sportowej. Nagroda jest przyznawana przez księcia Asturii od 1981 roku. Otrzymują ją organizacje oraz jednostki z całego świata za wybitne osiągnięcia.

Nagroda Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego
2 marca 2015 roku, Grzegorz Bielejec, Marek Chmielarski i Mariusz Grudzień zostali nagrodzeni w 48. Konkursie Fair Play organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski za uratowanie alpinisty z Tajwanu, który zasłabł w obozie IV (7500 m) na Broad Peak. Akcja ratownicza uniemożliwiła Polakom przeprowadzenie drugiego ataku szczytowego na główny wierzchołek Broad Peaku. Kapituła nagrody doceniła postawę jaką wykazali i przyznała im dyplomy za “Czyn czystej gry”.
Zdobywanie szczytów jest ważne, ale najważniejszy jest człowiek.
Ludzie, którzy tworzą PHZ zdobyli wiele nagród nie tylko za osiągnięcia we wspinaniu, ale również za wspaniałą ludzką postawę, empatię i chęć niesienia pomocy.